Április 26 2024 21:22:43
Navigáció
· Főoldal
· Keresés
· Hálózatunk Szabálya
· Itorrent
· Oprend
· FileListing
Felhasználók
· Online vendégek: 1

· Online tagok: 0

· Regisztráltak: 17
· Legújabb tag: SpeCn4Z
Utoljára látott Tagok
Macgyver 1 Napja
Kronosz 4 hete
Zoo 5 hete
MJIHunxsmiley14 hete
TussyFox16 hete
SpeCn4Z29 hete
hunmod95 hete
asdfeg598162 hete
Richardatya190 hete
Ndonyo003194 hete
SPAM méreg

 Harcolj a spam ellen! Katt ide!

 Harcolj a spam ellen! Katt ide!

 Harcolj a spam ellen! Katt ide!

Security System 1.9.0 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
Hozzászólások
Ki van itt? 1 vendég
 Téma nyomtatása
Számitógép szerelés javitás karbantartás és egyéb ezzel kapcsolatos információk.
Macgyver
#41 Hozzászólás nyomtatása
20-05-2012 00:05
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Szereztem a lomibul laptop merevlemezt 2 Toshiba merevlemez az 1 ik 1 csajé volt másik 1 ficsuré az 1 ik 120GB os másik 160GB ime a csajról pár kép:nemethalozat.hu:8000/images/tshddpicsa.jpg
Ügye milyen aranyos? Az még csak hagyján de meztelen képeket is láthattam róla! Hm igen szakmai ártalom aki ilyesmivel foglalkozik az bele láthat más életébe kár de a csaj nem magyar német és facekakálás mániás) Jó a számitógép szerelö és karbantartó szakma! Szeretem mert ügye ezáltal kerülnek olyan dolgok a kezembe amiket más nem tehet meg és nem tudhat. Nos az egyik Toshiba laptop merevlemez az ő gépében lehetett. Én mindig megnézem mi van rajta mielött formáznám vagy törölném az adott merevlemezt ami hozzám kerül. Ezzel 1x rábasztam mert akkor az csurom virus volt de ez tiszta volt meg a másik is.

nemethalozat.hu:8000/images/tshddpicsa1.png
Ez volt a másik kép róla még van néhány de nekem a meztelen nem kellett igy azt leformáztam már utolag gondoltam rá hogy Zozo örülhetett volna neki de már sajna nincsenek meg hogy átadhassam neki Nem tul sok kép van meg a csajról ezeket csak azért hagytam meg hogy itt meg tudjam mutatni. Milyen vigyori feje van mi? Tanulság: Ha a számitógépeteket szervizbe viszitek akkor olyan dolgokat soha ne hagyjatok rajta ami ciki lehet rátok nézve. A Szervizesek mindig tudhatják mi van a gépeteken! Én ha valami adat hordozót dobok ki mindig megsemmisitem Elintézem ugy hogy azokat az adatokat már a kürt kft sem állithatja vissza. Felelötlenség nem ugy tenni vagy nem mélyformázni ha tovább adjuk hogy közben az rolunk tartalmaz PL meztelen képeket. Ha ez a csaj tudna róla hogy épp a meztelen képeit láttam azt hiszem lefagyna az arcáról a vigyor. Amugy jó bör! (Illetve itt csak ennyit írok róla mint véleményt mert bövebben is ki birnám fejteni.) Szerintem azon képeket vagy a ficsurjának szánta vagy csak ugy csinálta magáról 6 ilyen képe volt látható már formáztam mikor gondoltam rá hogy lementhettem volna.
nemethalozat.hu:8000/images/tshletartoztatva.png
A többit nagyjából mindent töröltem de ide amugy sem akarok bemutatót tartani mert ez nem az a rovat ahol ilyent akarok mutogatni.
nemethalozat.hu:8000/images/toshibahdd.jpg
Ezekröl származik de sajnos a fényképezöm valoszinüleg végleg tönkremegy a kép ilyen csikos szar lett nem tudom mi van vele de szerintem döglödik. szoval több képet nem tudok roluk mutatni most. Az én Toshiba laptopomban is ilyen fajta merevlemez van legalább is megnéztem mi van benne és azé is igy néz ki az is MK sorozat.
Szerkesztette: Macgyver - 30-12-2023 13:56
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#42 Hozzászólás nyomtatása
20-05-2012 09:42
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Fasza lett a laptopom érdemes volt megvenni bele a memoriát most nem töltöget állandóan és gyorsan tölti be a wow ot is szararan sem okoz gondot. igy már elviselhetö lesz róla ha valamit is csinálni akarok mert sokkal fürgébb lett mint volt. Nem fagyogat annyit meg nem kakálodik. Elképzelhetö hogy az a 256MB os memoria nem is volt 100% ban tökéletes ezt nem tudom de le nem tesztelem mert vagy kuka lesz vagy belerakom valami rossz laptopba aztán azzal együtt beadom a PC bontohoz vagy valami lesz vele de én többet nem használom már azt az tuti. Régen örültem még annak is de napjainkban azok a memoria modulok elavult szarok épp ugy mint a DDR2 es memoriából a szar 512MB os memoriák.
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#43 Hozzászólás nyomtatása
29-05-2012 12:01
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Kiprobáltam. Szerintem hatalmas baromság de azt olvastam a neten hogy a laptop akksi regenálható azzal is ha fogjuk és a fagyasztóba rakjuk nos én is benne hagytam a fagyasztóban 15 órán keresztül. Mi az eredménye? Hát még nem tudni az biztos hogy most hogy kivettem vizesedik össze vissza. Sokat nem vesztettem vele de ha bevállik akkor még lesz értelme de lehet hogy innentöl fogva lesz teljesen használhatatlan. ujra kisüthetö és feltölthetö mint ujkorában ezt irták. Hogy igy van e majd megirom ha tudom már. Mivel vizesedik nem rakom a gépbe egyenlöre reggelre talán átmelegszik. http://hup.hu/nod... Konkrétan itt olvastam. Csak bejön. Ha nem? akkor sem vesztettem semmit mert már nagyon kaka volt az az akksi. És az is maradt! 40 percet bir ha pl a WOW fut róla 10-15 perc és kifingik. Erröl ennyit nem hatásos eljárás. Cellacsere? hol éri meg? utánna meg lesz 1 szét barmolt akksim? probálkoztam ilyesmivel söt! Rövidzáras akksi lett belölle Felnyitható de utánna meg feszül meg nem illeszkedik rendesen stb. Pedig mennyire szépen lefagyott a fagyasztoban de ez a dolog semmire sem volt yo. Li-ion akksi lehet azért.

Aktuális energiaforrás Akkumulátor
Akkumulátor állapota 76 % (Magas energiaszint)
Teljes akkumulátor élettartam Ismeretlen
Hátralévő akkumulátor élettartam 1756 mp (29 perc, 16 mp)

Akkumulátor tulajdonságai
Eszköz neve NS2P3SZPHIWR
Gyártó TOSASU
Egyedi azonosító TOSASUNS2P3SZPHIWR
Akkumulátor típusa Újratölthető Li-Ion
Tervezett kapacitás 44000 mWh
Kapacitás teljesen feltöltve 13200 mWh
Jelenlegi kapacitás 9977 mWh (76 %)
Feszültség 11247 mV
Elhasználódás mértéke 70 %
Energiaállapot Merülés alatt
Merülés mértéke 20218 mW

Nos a kaka akku az ilyen. 3 éves gép szevasz. Tényleg baromság voltö. Ha tudnám melyik a + - polaritás akkor talán 24 voltal bikáznám meg én azt hatásosnak tartom és csináltam nem 1x ilyent néha döglött akku-n is hatásos eljárás.
Szerkesztette: Macgyver - 29-05-2012 12:04
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#44 Hozzászólás nyomtatása
14-06-2012 23:47
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/images/dellserver.jpg
Ime a szerver gép szétszedve. Igen mig nem volt net addig atomjaira szedtem és kitisztitottam. Igy néz ki a laptop hüttése és alaplapja belülröl. Nem írok róla többet sajnos a fényképezöm a régit ugy tünik eldobhatom már nem csinál jó képeket valami baja lett. Már csak videó készitésére jó. Ennek cserélhetö videókártyája van de a ratyi képminöség miatt nem látszik tisztán ezért nem is csináltam több képet és nem is írok hosszabb laptop belsöségek bemutatása témáról.
Szerkesztette: Macgyver - 14-06-2012 23:55
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#45 Hozzászólás nyomtatása
15-06-2012 00:15
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/images/boblilaptop.jpg
Ez a gép nem az enyém volt csak nálam volt telepitésre ezt most csak azért mutatom nektek hogy ha ilyent láttok a Windows helyett akkor nagy a valószinüsége hogy a videókártya össze fogja szarni magát. Ez windows használata alatt váltott át erre lefagyott és igy is maradt reset segitett ami könnyü volt mert az akksi totál döglött volt csak kihuztam meg bedugtam és ujra ment de nagyobb terhelés alatt mindig ezt a formát hozta.
Szerkesztette: Macgyver - 15-06-2012 02:11
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#46 Hozzászólás nyomtatása
13-07-2012 15:10
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Felkerült az oldal cimtárába az Atari videójátékokat tartalmazó oldal nekem a kedvencem ez volt a sok közül. http://www.2600on...round.html
Faszán átírták flashbe öket de nekem letöltve lenne jobb.

Külsö oldalakban azért nem bizom mert nem tudhatom mikor szünik meg.
Mind átnéztem sok ismeretlen is van köztük de párat nem találtam meg amiket hiányoltam. PL a 2 repülös 1 mászkálos amit nem találtam
Szerkesztette: Macgyver - 13-07-2012 15:13
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#47 Hozzászólás nyomtatása
09-09-2012 07:16
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Bios Frissités! Hm sokan vannak akik félnek töle és nem is egyszerü dolog mert ahány gép annyi fajta tipus és féle van de Én eddig 2 gépen hajtottam végre sikeresen ezt a müveletet Freedos alatt. Eltünödöm rajta hogy miért nem tudnak minden géphez tökéletesen és hibátlanul frissülö bios CD-t kiadni? A Fujitsu gépem esetében és ami a szerver gépem a Dell gépen is hamar végre birtam hajtani. Letöltöttem 1 CD iso képet ezt ujraírható lemezre ki írtam majd beírtam a parancsokat és elvégezték a programok maguktól a dolguk és semmi beavatkozást sem igényelt a továbbiakban. Eddig 1 alaplapot sikerült elkurni vele de a többi probálkozásom sikeres volt de párat passzoltam is mert vagy nem találtam hozzá vagy nem sikerült feltolni rá vagy tul kaka volt a frissitö program. Hát azért a nagy nevü gyártók igényesek erre a dologra noha még a Toshiba gépem hátra van ahhoz még nem találtam. Amugy van néhány anyagom amit még nem mutattam be nektek de majd igyekszem azokat is publikálni.
Szerkesztette: Macgyver - 09-09-2012 07:18
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#48 Hozzászólás nyomtatása
16-11-2012 16:23
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

A régi időkböl nekem szinpatikus volt az alábbi merevlemez. Nekem nem ilyen volt hanem Seagate ST-225 de ez amit most mutatok ilyen a sulinak volt tetszett a töltéses hangja neki. A legvégén halottként hozzám került aztán de mivel rossz volt elbontottam és kidobtam ugy utólag már bánom.YouTube Videó
A Seagate 225 ös az még máig megvan a 40MB os változatával együtt.YouTube Videó

Szerkesztette: Macgyver - 16-11-2012 16:29
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#49 Hozzászólás nyomtatása
23-11-2012 15:38
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Na ezt figyeljétek! 1 vadonat új akksi értéke igy néz ki:

Energiagazdálkodás tulajdonságai
Aktuális energiaforrás Váltóáram
Akkumulátor állapota 100 % (Magas energiaszint)
Teljes akkumulátor élettartam Ismeretlen
Hátralévő akkumulátor élettartam Ismeretlen

Akkumulátor tulajdonságai
Eszköz neve NS2P3SZPHIWR
Gyártó TOSASU00
Egyedi azonosító TOSASU00NS2P3SZPHIWR
Akkumulátor típusa Újratölthető Li-Ion
Tervezett kapacitás 48400 mWh
Kapacitás teljesen feltöltve 48400 mWh
Jelenlegi kapacitás 48400 mWh (100 %)
Feszültség 12421 mV
Elhasználódás mértéke 0 %
Energiaállapot Váltóáram

jajám a teljesitmény értékek persze eltéröek lehetnek tipustol függöen ez a toshiba gép uj akksija.
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Kronosz
#50 Hozzászólás nyomtatása
24-11-2012 11:46
Avatar

Adminisztrátor


Hozzászólások: 191
Regisztrált: 20.04.11


Ennek sincs még semmi baja.

Energiagazdálkodás tulajdonságai
Aktuális energiaforrás Váltóáram
Akkumulátor állapota 98 % (Magas energiaszint)
Teljes akkumulátor élettartam Ismeretlen
Hátralévő akkumulátor élettartam Ismeretlen

Akkumulátor tulajdonságai
Eszköz neve MS-1722
Gyártó MSI Corp.
Egyedi azonosító MSI Corp.MS-1722
Akkumulátor típusa Újratölthető Li-Ion
Tervezett kapacitás 57720 mWh
Kapacitás teljesen feltöltve 49883 mWh
Jelenlegi kapacitás 48940 mWh (98 %)
Akkumulátor feszültség 12.472 V
Elhasználódás mértéke 13 %
Energiaállapot Váltóáram

Szerkesztette: Kronosz - 24-11-2012 11:48
Ne add soha önmagad,mert kiismernek az ellenségeid,aztán basztatnak életeid végéig,a törvény meg nem véd meg ám,mert szart sem ér!
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000
Macgyver
#51 Hozzászólás nyomtatása
30-11-2012 07:01
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Azért ez se semmi! eddig 6x meritettem le és töltöttem fel és már most ez az eredmény!
Energiagazdálkodás tulajdonságai
Aktuális energiaforrás Akkumulátor
Akkumulátor állapota 46 % (Ismeretlen)
Teljes akkumulátor élettartam Ismeretlen
Hátralévő akkumulátor élettartam 3413 mp (56 perc, 53 mp)

Akkumulátor tulajdonságai
Eszköz neve NS2P3SZPHIWR
Gyártó TOSASU00
Egyedi azonosító TOSASU00NS2P3SZPHIWR
Akkumulátor típusa Újratölthető Li-Ion
Tervezett kapacitás 48400 mWh
Kapacitás teljesen feltöltve 45584 mWh
Jelenlegi kapacitás 21164 mWh (46 %)
Feszültség 10831 mV
Elhasználódás mértéke 5 %
Energiaállapot Merülés alatt
Merülés mértéke 22649 mW
Tehát már most 5% ban elhasználodott. Szóval ezért csak fél év garancia van az utángyártott akksikra! Na de mind 1 ehhez a géphez már több nem lesz véve mire legközelebb aktuális lesz már új gépet veszek mert böviteni sem ugy sikerül ahogy szeretném illetve még az abszolut nem jött össze.

Szerkesztette: Macgyver - 30-11-2012 07:06
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#52 Hozzászólás nyomtatása
04-12-2012 20:38
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Szerkesztőségembe most ismét 1 érdekes cucc került be. Hasonló mint a HDD Guarder szerepe pedig totál ugyan az lenne de kifogott rajtam. Bele raktam a gépembe disznek de igazábol igy hogy szoftverem nincs hozzá nem helyettesiti a virus védelmet pedig hivatalosan pont az a szerepe. nemethalozat.hu:8000/images/Pcservice/hddseriff.jpg
Ennek a kártyának pont az a lényege hogy nem lehet szoftverileg manipulálni tehát ami a gépre kerül az reset után eltünik. Virust raksz a gépre akár direkt is? akkor is eltünik a virusos és vissza áll a gép az eredeti állapotára.
Szerkesztette: Macgyver - 30-12-2023 13:57
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Kronosz
#53 Hozzászólás nyomtatása
08-12-2012 00:14
Avatar

Adminisztrátor


Hozzászólások: 191
Regisztrált: 20.04.11

Akkor tanácsos külső adat tárolóra mentegetni a cuccokat,hogy megmaradjanak.
Szerkesztette: Kronosz - 08-12-2012 00:15
Ne add soha önmagad,mert kiismernek az ellenségeid,aztán basztatnak életeid végéig,a törvény meg nem véd meg ám,mert szart sem ér!
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000
Macgyver
#54 Hozzászólás nyomtatása
09-12-2012 08:23
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Hát de ha van egy ilyen kártya a gépben az jó dolog mert tökéletesen védi az adataid és nem kell virusirtóval szarakodni mert ez nem jár le meg ez olyan hogy csak akkor aktiv ha be van élesitve de akkor azt csinálsz a géppel amit akarsz mert nem tudod szétszarni a rendszert. Ha szándékosan letörlöd a windows fájlokat majd reset gombot nyomsz is ez vissza állit mindent ugy ahogy volt. Kiderült hogy ez a kártya PL Windows 2000 alá való de lehet XP alatt is müködne minden esetre csak disz marad a gépben nem játszom vele ugyan már beraktam de lusta vagyok kiszedni meg annyira mind 1 az a hely az szabad PCI hely mert a WI-FI kártya kikerült a gépből mert mint kiderült attól fagyogált mindig tehát az a kártya valszeg szar viszont igy mégsem marad üresen. Ha esetleg nem leszek lusta vele foglalkozni vagy bövebben is érdekel akkor szedek hozzá drivert biztosan XP alá is van de a nevében pont azért szerepel a 2000 mert Windows 2000 alá készült hivatalosan. Na meg ha ennyire régi akkor nagy valószinüséggel 1 nél több HDD-t nem is képes kezelni nekem meg a gépben 3 is van és ügye már SATA Nem IDE-s rendszer mint a Win2000 es időkben.
Szerkesztette: Macgyver - 09-12-2012 08:28
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Ugrás a fórumra:
Hasonló témák
Téma Fórum Válaszok Utolsó üzenet
A NÉMETHÁLÓZAT-DM-CTF-AS-DOM-SLV Szerver el kapcsolatok kérdések információk és egyéb témák NÉMETHÁLÓZAT-DM-CTF-AS-DOM-SLV Szerver 20 24-10-2023 19:38
Villanyszerelés és egyéb müveletek áramkörök és elektronika témakör Elektronika ( Társalgója ) 1 05-02-2012 02:19
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Regisztráció

Elvesztett jelszó
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

04/04/2024 03:05
Na milyen yot MHztam. Végre jutott rá egy kis időm Smile

23/03/2024 13:32
Szép napot kivánok. No elérkezett az idő holnap utazom ausztriába. majd jelentkezem onnét aztán küldhetünk majd UT-t is Smile

22/03/2024 04:10
Szép reggelt.Ne a hideg gecizgél,erre már a fagyás is elkezdődött megint.Azt várom már abba maradjon.Addig nem rakok ki semmit,mert elfagy.

18/03/2024 04:58
Elvileg semmi baja csak kikapcsolt a multkori áramszünet miatt.

17/03/2024 22:03
A NASommal történt valami. Már pár hete nem érhető el de mindig elfelejtem ellenőrizni. Lehet megmurdelt a tápja.

467,475 egyedi látogató Theme by Thomas